• פורומים משפטיים

  • 1
× פורום דיני חוזים
בפורום זה נדון בסוגיות הנוגעות לדיני החוזים בישראל, לרבות חוק החוזים חלק כללי, חוק החוזים תרופות, עריכת חוזה, גמירות דעת ומסוימות, תום לב בעריכת החוזה ובקיומו, ביטול וביטול חלקי של חוזה, חוזה למראית עין, טעות, הטעיה, כפיה, עושק, תנאי מתלה, חוזה בלתי חוקי, חוזים אחידים ועוד. תוכלו להתייעץ עם עורך דין חוזים בכל הקשור לעריכת חוזה וקיומו.

ניתן לשאול ולהגיב גם ללא רישום, ואולם רישום שאורך שניות יאפשר לכם לקבל עדכונים בזמן אמת על תגובות לגבי השאלה ששאלתם.

Topic-iconחוזה מול מטפלת בפעוטון - הפרת חוזה ?

  • עומרי
  • עומרי's Avatar מחבר נושא
07 ינו 2018 09:06 #1 מאת עומרי
לפני כ-4 חודשים הכנסנו את הקטנטן שלנו לפעוטון חתמנו על "הסכם רישום" ל-12 חודשי פעילות מול המטפלת המפרט את השעות, הדרישות והתשלומים במסגרת. במסגרת חוזה זה נדרשנו לשלם מחצית מהחודש האחרון מראש וכן 450 ₪ עבור חוגים ביטוח ומתנות. כמו כן מצוין בחוזה כי במקרה ונחליט להפסיק את ההתקשרות מול הפעוטון, סכום זה לא יוחזר בנוסף אם לא הודענו עד ל-5 לחודש על הפסקת ההתקשרות 30 יום מראש נאלץ לשלם עד שארית החודש וכמו כן עוד חודש מלאה נוסף, כלומר היות והיום כבר ה-7 לחודש, זה אומר את החודש הזה, חודש הבא + חודש נוסף?

הסיבה לרצון העזיבה היא שלאחרונה נקראנו מספר פעמים לא להביא את הילד לפעוטון בגלל שהוא "משלשל" (בחוזה כתוב שהילד יכול לחזור לגן רק בחלוף 24 שעות מרגע השלשול האחרון) חשוב לציין שמרגע שהילד חזר הביתה לא היה זכר לשום שילשול ושום מצב בריאותי חריג. זוג הורים נוספים פנו אלינו בטענה שגם להם הדבר התחיל להתרחש לאחרונה. לאחר בדיקה שלנו מול ההורים הנוספים יש חפיפה מוחלטת בין הימים בהם הם התבקשו לא להביא את הפעוט שלהם לימים בהם אנחנו גם היינו בבית עם שלנו (אציין כי בפעוטון יש את הילד של המטפלת, הילד שלי ועוד ילד בלבד). נשאלת השאלה האם על בסיס ההתנהגות המחשידה הזאת בליווי של מקרים נוספים ניתן להגיד שהמטפלת הפרה הסכם בגלל אי הטיפול שלה ומכן מדובר בהפרה שלה ועל כן החוזה בטל ?
יותר
07 ינו 2018 11:29 #2 מאת עורך דין בר אל ירון
שלום עמרי

במידה ואתה בטוח בכך שבפעוטון ביצעו הפרה יסודית כלשהי של החוזה אתה רשאי להודיע על ביטול החוזה. על פניו, התיאור שנתת בשאלה שלך מעלה שאלות בדבר תום הלב של המטפלת בקיום החוזה ביניכם ואולי בתיאום עם הילד האחר בפעוטון תוכלו לבדוק האם יש ראיות להתנהגויות נוספות בלתי נאותות.

אם להסתכל על העניין בדרך "עסקית" יותר, ופחות משפטית:

הרי אם תבטל את החוזה אז הכספים ששילמת כנראה לא יושבו לך, לעומת זאת את הכספים שעדיין לא שולמו והתחייבת לשלם, ממילא לא תעביר אל המטפלת, מאחר והיא לטענתך הפרה את ההסכמות ביניכם. במצב שכזה, אם אתם תבקשו לקבל כספים ששילמתם לה תיאלמצו לתבוע אותה בבית המשפט על הפרת חוזה. כך גם לגביה, אם היא תרצה לקבל תשלומים שלדעתה מגיעים לה, היא תיאלץ לפנות לבית המשפט ואז תצטרכו להציג בפני בית המשפט את הראיות שלכם להפרת החוזה.

עכשיו השאלה אם "שווה" לשני הצדדים להגיע להליכים בבית המשפט או שפשוט כל אחד יישא בנזקים שלו ותיפרדו לשלום.

בהצלחה !

בר אל ירון, משרד עו"ד
אבא הלל 7 (בית סילבר) רמת גן
טל: 03-6129124 פקס: 03-6129125
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • 1